Analýza kľúčových slov, spracovaná na zlepšenie SEO, teda organického vyhľadávania pre niekoľko slovenských webov a eshopov, priniesla zaujmavé čísla vyhľadávaní preklepov v slovenskom Google vyhľadávači.
Pri analýze kľúčových slov môžete naraziť na takéto preklepy s počtom vyhľadávaní až 4 milióny užívateľov. Áno na slovensku.
Je už určite zrejmé aj vám, že sú to výrazy zlúčené do spoločného spočítavania vyhľadávaní týchto slov a fráz spoločnosťou Google spolu s “hlavnými” výrazmi ako anpríklad
Napriklad výraz “jutube”, má počet vyhľadaní za posledných 30 dní (t.j. do 30.6.2019) približne 4 milióny, áno približne 4 000 000. No a hlavný výraz “youtube” ich má presne rovnako. To teda znamené, že význam vyhľadávaného slova aj keď je to preklep, má pre Google rovnakú významovú “hodnotu”.
počet vyhľadaní spolu za posledných 30 dní približne 3 milióny. Medzi ďalšie najčastejšie vyhľadávané patria aj
Medzi 1 miliónom vyhľadávaní až 500 000 nájdeme
Keď pokračujeme ďalej od pol milióna až okolo 100 tisíc nájdeme už aj online denníky, ktorých sledovanosť stúpa po našom príchode do práce. Sú to hlavne
Veľmi obľúbené je aj pozeranie videí v tomto čase, je to skoro 165 000 vyhľadávaní mesačne portálu
Takže sa konečne poďme pozrieť do tabuľky, kde najčastejšie robíme preklepy pri vyhľadávaní na Google.sk
Rozdiely vo vyhľadávaní vznikajú v niektorých prípadoch aj pri diakritike, ale len v menšej miere. Rátajte však s tým, že sa nemôžete automaticky spoliehať na rovnosť v súčte vyhľadávaní.
Keď napíšete napr. kariéra, počet vyhľadávaní bude úplne iný ako jeho ekvivalent kariera. Rozdiel je v tomto prípade 2900 (kariéra) ku 22200 (kariera) vyhľadávaní mesačne v neprospech interpunkčného znamienka.
Analýza kľúčových slov je pevným základom každého webu, či eshopu a jeho marketingovej stratégie.
Analýza kľúčových slov vám napovie, na aké slová a spojené výrazy sa na vašom webe máte sústrediť. Výstupom je
ktoré sú vo vašom odbore, zameraní alebo profesii najviac hľadané a relevantné osloviť čo najviac návštevníkov.
Na Slovensku máme našťastie ešte stále nízke ceny za prekliky cielených kľúčových slov reklamy Google Ads oproti výrazom naríklad v angličtine. Na slovensku je to v priemere do 0,50 Eur za klik, vo výnimočných prípadoch môžete naraziť ale aj na 2.00 eur preklik.
Pri niektorých anglických výrazoch môžete zaplatiť aj cez 10 GBP za 1 preklik. Keď budete špekulovať a cenu “podleziete” Google vás jednoducho nebude zobrazovať a nechá bežať konkurenciu.
Vráťme sa však k
Keď už máte najvyhľadávanejšie výrazy nastáva
Keďže už teraz viete zo stiahnutého PDF, čo sa vlastne deje v štruktúre webu, rýchlo si pripomenieme, čo nám analýza prináša.
dlhodobá stratégia, ide o dlhodobý proces
(Google indexuje, teda posiela svoje roboty na nové aj už publikované web stránky v priemere každých 30 až 60 dní)
Potrebujete spracovať detailnú analýzu kľúčových slov pre svoj web alebo eshop?
Objednajte si Analýzu Kľúčových slov ešte dnes.